Naujienos
šiuo metu naujienų nėraNaujienos - Puodelis kokteiliui

 Variniai puodeliai kokteiliui "Moscow mule" 500 ml ir 550 ml talpos

Moskow mule

"Moscow mule" - tai žymus alkoholinis kokteilis, gaminamas iš degtinės, aštraus imbierinio alaus ir laimo sulčių, patiekiamas variniame puodelyje su ledukais ir laimu.

Kokteilis sukurtas apie 1940 metus JAV, suvienijus pastangas dviems verslininkams – tuometiniam degtinės Smirnoff ženklo savininkui John Martin ir imbierinio alaus gamintojui Jack Morgan, kuris mėgino  supažindinti amerikiečius su anglišku imbierinio gėrimo skoniu. Sumaišę šiuos du gėrimus su laimo sultimis, gautą kokteilį pavadino „Moscow Mule“, tačiau kaip pats Martinas sakė, pavadinimas daug nereiškia, jis tiesiog skambėjo intriguojančiai. Varinis puodelis į šią istoriją įėjo, kai Sophie Berzinski, 1920 metais atkeliavusi į JAV iš Rusijos su 2000  tėvo pagamintų varinių puodelių, nesugebėjo jų parduoti ir nutarė belstis nuo durų iki durų, galbūt kas nupirks. Taip ji atsirado bare, kuriame kaip tik buvo gaminamas "Moscow mule" kokteilis. Varinis puodelis puikiai tiko, kadangi jis geriau išlaiko šaltą gėrimo temperatūrą.

Ruošiamas taip: degtinę, šviesų imbierinį alų ir laimo sultis bei ledo gabalėlius sumaišyti stiklinėje, į gėrimą įmesti laimo skiltelę. Klasikinis kokteilis "Moscow mule" ("Maskvos hibridas") yra šiek tiek pikantiškas, ilgai geriamas gėrimas, patiekiamas vakare.